WZD Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność – Czas na naszą zdecydowaną odpowiedź i zdecydowaną postawę wobec wrogów Turowa, Polski i Polaków.

9.06.2021. Manifestacja „Solidarności” w Warszawie / fot. Marcin Żegliński / Tygodnik

 

STANOWISKO
Walnego Zebrania Delegatów Regionu Jeleniogórskiego Solidarność
w sprawie ataku
na kompleks górniczo-energetyczny Turów

Bezpardonowy atak unijnej oligarchii na kompleks górniczo-energetyczny Turów jest jednocześnie agresją na całą polską gospodarkę, na polskie społeczeństwo i polską niezależność.

Polacy przez 50 lat borykali się z okupacją sowiecką i narzuconym systemem komunistycznym, niewydolnym gospodarczo, fundującym Polakom biedę i zacofanie. Dzisiaj w te same koleiny chcą nas wpędzać urzędnicy brukselscy i ich polscy przedstawiciele. Dzisiaj oligarchia brukselska chce sprowadzić nasz kraj do roli dostarczyciela taniej siły roboczej, uległego pariasa Europy i obszaru pozbawionego własnego przemysłu, służącego jako skansen minionych epok.

Z kopalnią i elektrownią Turów związanych jest zawodowo tysiące mieszkańców Bogatyni, powiatu zgorzeleckiego. Istnienie całej gamy przedsiębiorstw i instytucji uzależnione jest technicznie, infrastrukturalnie, finansowo, od działalności kompleksu Turów. Okazuje się, że jakaś grupa osób rości sobie do zniszczenia życia tym tysiącom ludzi, w imię swoich interesów politycznych czy gospodarczych.

Nie ma naszej zgody na taką uzurpację, na taką zakłamaną wspólnotę europejską, na bezprawie tak zwanych sędziów TSUE.

Nie ma naszej zgody na kłamliwe, obłudne atakowanie kompleksu Turów, polskiej gospodarki, polskiego społeczeństwa, przez ideologów unijnych i krajowych, którzy posługując się hasełkami ochrony środowiska, wolności i demokracji, dążą do dominacji finansowej i politycznej nad naszym narodem, nad naszym Krajem.

Deklaracja polskiego Rządu „Turów będzie pracował dalej” przyjmujemy z uznaniem, ale oczekujemy również, że Polska nie przekaże nawet złotówki do kasy szantażystów unijnych i czeskich. Oczekujemy, że Polska jednoznacznie przeciwstawi się planom tak zwanego Europejskiego Zielonego Ładu, który może doprowadzić do upadku polskiego przemysłu i likwidacji tysięcy miejsc pracy.

Czas na naszą zdecydowaną odpowiedź i zdecydowaną postawę wobec wrogów Turowa, Polski i Polaków.

Powiązane wpisy