Zaproszenie na V Forum Kobiet NSZZ „Solidarność”

Kobiet NSZZ „Solidarność” Mazowsze oraz Zarząd Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” zapraszają na V Forum Kobiet NSZZ „S”, które odbędzie się w dniach 19-21 października 2022 roku w Warszawie. Motto tegorocznego spotkania brzmi: „Odważne i Niepokorne. Kobiety dla Niepodległości”.

Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” jest wydarzeniem cyklicznym umożliwiającym omawianie spraw znajdujących się w zakresie zainteresowań kobiet zrzeszonych w NSZZ „Solidarność”.

Tegoroczne spotkanie będzie miało wyjątkowy charakter, ponieważ przypada w XXX rocznicę powstania Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ „Solidarność”. W ramach V Forum odbędzie się Konferencja problemowa, której tematem przewodnim będzie rola polskich kobiet w zdobywaniu i utrzymywaniu wolności i niepodległości oraz ich pozycja we współczesnym życiu społecznym. Oprócz Konferencji odbędą się powiązane z nią tematycznie imprezy towarzyszące. Zaplanowano trzy panele dyskusyjne ukazujące w perspektywie historycznej rolę Odważnych i Niepokornych walczących o wolność, niepodległość i własną godność:

1. Czapka żołnierska zamiast kapelusza,

2 Bohaterki opozycji lat 80,

3 Pani na gospodarstwie. Rola kobiety w życiu społecznym.

Organizatorem V Forum Kobiet jest Kobiet NSZZ „Solidarność” Mazowsze przy współpracy z Zarządem Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. Współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej a Partnerem merytorycznym Muzeum Historii Polski. Patronat Honorowy nad V Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” objęły: Pani Małgorzata Gosiewska – Wicemarszałek Sejmu RP Pani Marlena Maląg – Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Formularz zgłoszeniowy V Forum Kobiet (2)

 

Powiązane wpisy