Solidarność Oświaty: Czekamy na spotkanie z Premierem

Marcin Żegliński /

„Wyjaśniliśmy naszym partnerom związkowcom i samorządowcom, że to są decyzje, które zapadają zdecydowanie wyżej niż w MEiN – bo dotyczą one nie samej woli, bo wola jest, ale reguł budżetowych, wydatkowych i pewnych kotwic, pewnych rozwiązań prawa budżetowego – również na szczeblu unijnym” – powiedział Czarnek po zakończonym spotkaniu.

Wskazał, że związki zawodowe „muszą już wypracowywać i rozwiązywać ten problem w centralach związkowych z premierem naszego rządu”. „Pan premier Morawiecki będzie do takich rozmów przystępował z centralami związkowymi – zwłaszcza z Solidarnością” – zapewnił szef MEiN. Wyraził nadzieję na wypracowanie stanowiska rządowego i związkowego w krótkiej perspektywie czasowej”

„Czekamy na spotkanie” – powiedział przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Ryszard Proksa. „Powiem tak: warunkujemy powodzenie tych negocjacji od systemu wynagradzania. Jeżeli wynegocjujemy, nie mówimy, że już teraz, już, ale w krótkim czasie, dojście do tego systemu docelowo, to będziemy rozmawiać o wszystkim. Jak nie będzie systemu, to będzie bardzo trudno się porozumieć” – zaznaczył Proksa. „Cały czas o tym mówimy” – dodał.

Więcej na tysol.pl

 

 

Powiązane wpisy