Solidarni z Ukrainą

Regiony nadgraniczne ?Solidarności? przygotowują konwój z transportem humanitarnym na Ukrainę. Będą to przede wszystkim środki opatrunkowe i materiały pierwszej pomocy medycznej. Pierwszy transport powinien wyruszyć już w przyszłym tygodniu i zostanie sfinansowany ze zbiórki wśród członków Związku. ?Solidarność? przy pomocy współpracujących z nami osób uczestniczących w wielu misjach wojskowych wspomoże również ewakuację Polaków znajdujących się zagrożonych rejonach. Szczególnie studentów i osób pracujących na Ukrainie.

Koordynacją i logistyką całego przedsięwzięcia zajmuje się zastępca przewodniczącego ?S?, a jednocześnie szef Regionu Podkarpacie, graniczącego z Ukrainą ? Tadeusz Majchrowicz. W imieniu całego Związku zbiórką pomocy zajmuje się Świętokrzyski. Działania te wspierają również regiony: Ziemia Przemyska, Rzeszowski i Środkowo-Wschodni.

Przewodniczący ?Solidarności? Piotr Duda apeluje nie tylko do członków Związku, ale również do wszystkich chcących wesprzeć nasze działania o przekazywanie środków na konto: Region Świętokrzyski NSZZ ?Solidarność? 34 1020 2629 0000 9102 0009 1546 z dopiskiem:?UKRAINA?

Wszelkich informacji udziela Tadeusz Majchrowicz ? tel. 512 983 530 W imieniu organizatora zbiórki pieniędzy Regionu Świętokrzyskiego informacji udziela Paweł Krzeszowski ? tel. 533-263-987

UKS

( źródło www.solidarnosc.org.pl )

Powiązane wpisy